fbpx

Poradnictwo psychologiczne

Poradnictwo psychologiczne skierowane jest do osób przeżywających trudną życiową sytuację powodującą emocjonalny dyskomfort. Mogą to być także problemy związane z relacjami z ludźmi, komunikacją interpersonalną, wyrażaniem uczuć i stawianiem granic.

Poradnictwo psychologiczne to również promowanie zdrowia psychicznego, informacja o metodach radzenia sobie w sytuacjach stresu i napięcia oraz o istniejących możliwościach wsparcia instytucjonalnego oferowanych w naszym otoczeniu.

Na pierwszym spotkaniu wspólnie wyznaczymy cel i uzgodnimy zasady naszych spotkań oraz poznamy Twoje potrzeby i oczekiwania.

Na kolejnych kilku sesjach skupimy się wyłącznie na Tobie i Twoim problemie, zidentyfikujemy źródło trudności, uwolnimy napięcie, razem poszukamy Twoich zasobów i nowych sposobów na rozwiązanie Twojego problemu.

Jest to krótkoterminowa forma pomocy psychologicznej, sesje trwają do momentu rozwiązania problemu lub tak długo jak potrzebujesz.

Jeśli doświadczasz kryzysu życiowego lub sytuacyjnego, takiego jak choroba, rozstanie, utrata pracy, utrata bliskiej osoby albo zmagasz się z problemem natury osobistej lub zawodowej, masz poczucie braku sensu życia, poszukujesz wolności, niezależności, lub chciałbyś po prostu z kimś porozmawiać, zapraszamy Cię na sesje poradnictwa psychologicznego.

Leon Sztandke