fbpx

Terapia grupowa po rozstaniu – Warszawa

Grupa dla osób w kryzysie spowodowanym rozstaniem skierowana jest do osób które:

– doświadczają kryzysu związanego z rozstaniem,
– odczuwają stratę i mają trudność z odnalezieniem siebie oraz ułożeniem życia w nowej rzeczywistości,
– mają trudność pogodzeniem się z nową sytuacją,
– nie potrafią zamknąć tego tematu, a jednocześnie nie mogą się skupić na odbudowaniu siebie oraz swojego życia na nowo.

Rozstanie? Kryzys?

Prawdopodobnie każdy z nas choć raz doświadczył kryzysu związanego z rozstaniem. To często przełomowe przeżycie. Zdarzenie czasowo trudne i stresujące. Jednocześnie, mimo tego, jest czasem szansą na ucieczkę z nieszczęśliwego związku lub dysfunkcjonalnego środowiska.

Na stratę wynikającą z rozstania reagujemy i radzimy sobie w różny sposób. Trudne wydarzenia życiowe pociągają za sobą konieczność zmian w niemalże każdym obszarze życia. Nie tylko jest to czas transformacji, ale także ważna konfrontacja ze zmianą. Zmiana ta niesie za sobą zapowiedź kolejnych zmian.

Początkowo chaos emocji towarzyszący temu doświadczeniu, przeżywana złość, cierpienie, ból, strach, tęsknota, poczucie winy, smutek, lęk, poczucie porażki, poczucie osamotnienia powoduje ogromny stres.

Dlatego też zdolność efektywnego poradzenia sobie z kryzysem, stosowanie konstruktywnych strategii zaradczych to zasoby, które ułatwiają Ci odzyskanie równowagi psychicznej.

To Ty decydujesz, jak wyjść z kryzysowej sytuacji. Jak nadać jej sens? Czy pozostać w poczuciu złości, gniewu, rozżalenia?

Dlaczego warto dołączyć do grupy terapeutycznej?

Jeśli wydaje Ci się, że wykorzystałaś / wykorzystałeś swoje możliwości, a pomimo tego nie możesz w pełni ruszyć naprzód – dobrze jest rozważyć pomoc ze strony specjalisty.

Dzięki bezpiecznej oraz pełnej zrozumienia i akceptacji atmosferze możesz przeżyć trudną dla Ciebie sytuację, a także przepracować swoje problemy z nią związane.  Ponadto w grupie doświadczysz wsparcia, przyjrzysz się również jak chcesz ułożyć życie na nowo. Odkryjesz, jak możesz wykorzystać i rozwijać drzemiący w Tobie potencjał.

Leon Sztandke