Grupa dla osób w kryzysie spowodowanym rozstaniem skierowana jest do osób które:

– doświadczają kryzysu związanego z rozstaniem,
– odczuwają stratę i mają trudność z odnalezieniem siebie oraz ułożeniem życia w nowej rzeczywistości,
– mają trudność pogodzeniem się z nową sytuacją,
– nie potrafią zamknąć tego tematu, a jednocześnie nie mogą się skupić na odbudowaniu siebie oraz swojego życia na nowo.

Jak dołączyć do grupy? skontaktuj się z nami

telefonicznie:  +48 536 036 725

mailowo: poradnia@rodzinaodnowa.waw.pl

Wybierz dostępny termin i zarezerwuj wizytę

[tb-calendar slot_style=”0″ nofilter=”yes” notimezone=”yes” booking=”konsultacja-sesja”]

Rozstanie? Kryzys?

Prawdopodobnie każdy z nas choć raz doświadczył kryzysu związanego z rozstaniem. To często przełomowe przeżycie. Zdarzenie czasowo trudne i stresujące. Jednocześnie, mimo tego, jest czasem szansą na ucieczkę z nieszczęśliwego związku lub dysfunkcjonalnego środowiska.
Na stratę wynikającą z rozstania reagujemy i radzimy sobie w różny sposób. Trudne wydarzenia życiowe pociągają za sobą konieczność zmian w niemalże każdym obszarze życia. Nie tylko jest to czas transformacji, ale także ważna konfrontacja ze zmianą. Zmiana ta niesie za sobą zapowiedź kolejnych zmian.
Początkowo chaos emocji towarzyszący temu doświadczeniu, przeżywana złość, cierpienie, ból, strach, tęsknota, poczucie winy, smutek, lęk, poczucie porażki, poczucie osamotnienia powoduje ogromny stres.
Dlatego też zdolność efektywnego poradzenia sobie z kryzysem, stosowanie konstruktywnych strategii zaradczych to zasoby, które ułatwiają Ci odzyskanie równowagi psychicznej.
To Ty decydujesz, jak wyjść z kryzysowej sytuacji. Jak nadać jej sens? Czy pozostać w poczuciu złości, gniewu, rozżalenia?

Dlaczego warto dołączyć do grupy terapeutycznej?

Jeśli wydaje Ci się, że wykorzystałaś / wykorzystałeś swoje możliwości, a pomimo tego nie możesz w pełni ruszyć naprzód – dobrze jest rozważyć pomoc ze strony specjalisty.

Dzięki bezpiecznej oraz pełnej zrozumienia i akceptacji atmosferze, możesz przeżyć trudną dla Ciebie sytuację, a także przepracować swoje problemy z nią związane.  Ponadto w grupie doświadczysz wsparcia, jak również przyjrzysz się jak chcesz ułożyć życie na nowo. Odkryjesz jak możesz wykorzystać i rozwijać drzemiący w Tobie potencjał.

Grupę dla osób w kryzysie po rozstaniu prowadzą:

Ewa Gałązka

psycholog psychoterapeutaPsycholog, psychoterapeuta (w trakcie certyfikacji) w nurcie behawioralno-poznawczym.
Studia magisterskie w kierunku psychologii klinicznej i zdrowia skończyła na SWPS w Warszawie. Jest psychoterapeutą w trakcie certyfikacji w nurcie poznawczo-behawioralnym. Od kilku lat w procesie kształcenia. Stale podnosi swoje kwalifikacje na kursach i stażach. Odbyła je  m.in. w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

 

 

Leon R. Sztandke

Leon SztandkePsycholog, seksuolog, terapeuta par, terapeuta uzależnień, mediator rodzinny

Ukończył studia w zakresie psychologii społecznej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS oraz studia podyplomowe z seksuologii klinicznej na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.

Swój warsztat poszerzył odbywając szkolenia związane z prowadzeniem terapii w Studium Terapii Par i Małżeństw oraz Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Instytucie Psychologii Zdrowia.

Proces terapeutyczny przewidziany jest na 7 miesięcy.

Uczestniczyć w grupie mogą wszyscy dorośli, bez względu na płeć i wiek, ponieważ kryzys może dotknąć każdego z nas.

Każda sesja trwa 105 minut, odbywa się 1 raz w tygodniu. Cena spotkania: 100 zł

Przed przystąpieniem do grupy terapeutycznej zapraszamy na obowiązkową konsultację kwalifikującą

Cena konsultacji: 100 zł

Wspólnie określimy Twoje potrzeby, odpowiemy na pytania i wyjaśnimy ewentualne wątpliwości.