Terapia uzależnień

Nadmiar stresu, kryzys, depresja, lęk powodują zachwianie funkcjonowania człowieka, alkohol, narkotyki, hazard, seks, jedzenie, zakupy, praca stają się remedium na pojawiające się kłopoty.
We współczesnym świecie coraz częściej i coraz więcej osób doświadcza uwięzienia w mechanizmie uzależnienia nie tylko od substancji, lecz również od codziennych zachowań. Uzależnienie jest chorobą, chorobą niszczącą cierpiącą na nią osobę, jej najbliższych, partnerów, rodzinę…

Uzależnienie nie jest dożywotnim wyrokiem, chorobą z góry skazującą na przegranie. Opracowane i sprawdzone metody terapeutyczne pomagają wyjść z błędnego koła i uwolnić się z mechanizmów uzależnienia.

W naszym gabinecie terapia uzależnień oparta jest o program Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnienia Instytutu Psychologii Zdrowia. Terapeuci prowadzący sesje posiadają wysokie kwalifikacje w zakresie wiedzy klinicznej oraz praktycznych umiejętności i metod oddziaływań psychoterapeutycznych stosowanych w terapii osób uzależnionych i współuzależnionych. Odbyte przez nich szkolenia były zrealizowane zgodnie z wymogami Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.