fbpx

Terapia uzależnień

Nadmiar stresu, kryzys, depresja, lęk powodują zachwianie funkcjonowania człowieka, alkohol, narkotyki, hazard, seks, jedzenie, zakupy, praca stają się remedium na pojawiające się kłopoty.
We współczesnym świecie coraz częściej i coraz więcej osób doświadcza uwięzienia w mechanizmie uzależnienia nie tylko od substancji, lecz również od codziennych zachowań. Uzależnienie jest chorobą, chorobą niszczącą cierpiącą na nią osobę, jej najbliższych, partnerów, rodzinę…

Uzależnienie nie jest dożywotnim wyrokiem, chorobą z góry skazującą na przegranie. Opracowane i sprawdzone metody terapeutyczne pomagają wyjść z błędnego koła i uwolnić się z mechanizmów uzależnienia.

W naszym gabinecie terapia uzależnień oparta jest o program Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnienia Instytutu Psychologii Zdrowia. Terapeuci prowadzący sesje posiadają wysokie kwalifikacje w zakresie wiedzy klinicznej oraz praktycznych umiejętności i metod oddziaływań psychoterapeutycznych stosowanych w terapii osób uzależnionych i współuzależnionych. Odbyte przez nich szkolenia były zrealizowane zgodnie z wymogami Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.