Bocianów już nie potrzebujemy, czyli jak rozmawiać z dzieckiem o seksie – warsztat

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Bocianów już nie potrzebujemy, czyli jak rozmawiać z dzieckiem o seksie – warsztat

22-10-2022 godz. 10:00 13:00

 

Warsztat dla rodziców dzieci w wieku 5-12 lat, którzy chcą nabyć praktycznych umiejętności komunikacyjnych w tematach związanych z seksem i seksualnością. Termin warsztatu: sobota, 22 października, w godzinach 10:00-13:00.
Ilość osób w grupie warsztatowej: do 12.
Koszt: 150 zł.

Tematy poruszane w trakcie warsztatu:

✔️ Jak wykształcić u dzieci zdrowe, pełne szacunku podejście do tematów związanych z miłością i seksualnością?
✔️ Kiedy rozpoczynać rozmowy o seksualności? Czy rozmawiać na „te tematy” z przedszkolakiem?
✔️ Jak rozmawiać? Jak odpowiadać na najtrudniejsze pytania związane z seksem tak by dziecko rozumiało, co się mówi? Jakiego słownictwa używać?
✔️ Co zrobić, żeby ochronić dziecko przed zagrożeniami na tle seksualnym?
✔️ Co zrobić kiedy dziecko nie porusza tematów związanych z seksualnością?
✔️ Gdzie szukać pomocy, gdy czuję się bezradny/a w temacie edukacji seksualnej dziecka?
✔️ Dlaczego trudno mi rozmawiać z dzieckiem o seksie?

Dostęp do treści o tematyce seksualnej jest obecnie dużo prostszy niż 20 lat temu. Wydawać by się mogło, że dostępność wiedzy jest pożądania, jednak nie zawsze, zwłaszcza w tym temacie, jak samodzielnie sięgają po nią dzieci. Większość z nas, dorosłych, pierwszy kontakt z tematem seksu miała w wieku dorastania. Większość też, jak pokazują badania z obecnego pokolenia rodziców, nie miała w swoim młodzieńczym życiu osoby dorosłej, która wprowadziłaby ją w ten świat. Dlatego brakuje wzorców do naśladowania. Chociaż rodzice i opiekunowie wiedzą, że warto poruszać ten temat wcześniej, niż na horyzoncie pojawi się widno współżycia syna lub córki, nie robią tego z braku pewności co mówić, a czego nie mówić, i jak rozmawiać z dzieckiem na temat seksualności. Zadania nie ułatwia fakt, że sam temat seksu ciągle bywa traktowany jak tabu.

Warsztat oparty jest o autorski program Anny Czuby inspiratornia http://inspiratornia.edu.pl oraz na książce Agnieszki Stein “Nowe wychowanie seksulane”.

Warsztat prowadzony będzie przez:

Małgorzata Zacharias
Małgorzatę Zacharias (przeczytaj o mnie)

 

 

 

 

Sprawdź opinie o prowadzonej przez nas terapii

Tygodniowo realizujemy kilkanaście procesów grupowych, z naszego wsparcia skorzystały setki osób. Tu znajdziesz opinie pozostawione po zakończeniu terapii.

Terapia grupowa to był najlepszy wybór jakiego mogłam dokonać. Wcześniej bywałam na terapiach indywidualnych, które nie odniosły takiego efektu w moim przypadku. To siła grupy i wspaniali prowadzący sprawili, że wytrwałam do końca -ja- która zawsze była na nie! Teraz już wiem jak mam ze sobą pracować. Terapia pozwoliła mi odkryć rzeczy, o których nie miałam zielonego pojęcia. Poznałam wspaniałych, dobrych ludzi, którym można zaufać. Teraz poznaję siebie i swoje potrzeby, a nie wiedziałam, że tak można. Znam swoją wartość, mogę być asertywna, i częściej czuję się szczęśliwa i nawet jeśli wracają uporczywe myśli i dawne nawyki to gdzieś tam w głowie pojawia się jasna strona i realne rozwiązania. Dziękuję za to najwspanialszym prowadzącym i najlepszej grupie ever :).

Małgosia