fbpx

Katarzyna Woźniak

Psychoterapeutka Gestalt (w trakcie szkolenia).

Jestem w trakcie 4-letniego szkolenia w warszawskiej Szkole Psychoterapii Gestalt akredytowanej przez Europejskie Stowarzyszenie Terapii Gestalt i Polskie Towarzystwo Psychoterapii Gestalt.
Ukończyłam filmoznawstwo, literaturoznawstwo i historię sztuki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Pracuję z młodzieżą i dorosłymi jako pedagożka i terapeutka, moją pracę poddaję regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów.
Od 15 lat zajmuję się wspieraniem osób żyjących z chorobami przewlekłymi, nieuleczalnymi i chronicznym bólem. Specjalizuję się również w pracy z pacjentami w kontekście traumy, straty i powikłanej żałoby (w tym poporodowej).
Doświadczenie zdobywałam w Hospicjum Gajusz, na Oddziale Reumoortopedii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. Adama Grucy w Otwocku, na Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży w Konstancinie Jeziornie i w Fundacji Unum.

Pracuję na Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży w Konstancinie Jeziornie. Tam zapewniam wsparcie w obszarze zmagań z depresją, lękiem, nerwicami, chorobami o podłożu autoagresywnym, uzależnieniami, niskim poczuciem własnej wartości, trudnymi relacjami rodzicielskimi, samotnością i bólem po rozstaniu z bliską osobą. Towarzyszę osobom z rodzin dysfunkcyjnych oraz zmagającym się ze współuzależnieniem. Daję oparcie młodzieży LGBQT+. 

Zapewniam wsparcie w obszarze zmagań z depresją, lękiem, nerwicami, chorobami o podłożu autoagresywnym, uzależnieniami, niskim poczuciem własnej wartości, trudnymi relacjami rodzicielskimi, samotnością i bólem po rozstaniu z bliską osobą. Towarzyszę osobom z rodzin dysfunkcyjnych oraz zmagającym się ze współuzależnieniem. Daję oparcie młodzieży LGBQT+. Bardzo ważne jest dla mnie oferowanie wsparcia rodzinom nastolatków. Wierzę w siłę otwartego dialogu i płynnej komunikacji.

Pracuję również z lekarzami i pracownikami służby zdrowia, zmagającymi się z wypaleniem zawodowym i chronicznym zmęczeniem.

Wieloletnie doświadczenie zdobywane w branży wydawniczej pozwala mi również wspierać w rozwoju osoby kreatywne i poszukujące swojej drogi twórczej. Jestem też certyfikowaną trenerką TUS.

Zawód psychoterapeutki postrzegam jako przywilej – systematycznie kształcę się na szkoleniach i kursach, które czerpią również z innych nurtów psychoterapeutycznych niż Gestalt.

Dźwiękoczuła i światłolubna – nie wyobrażam sobie życia bez ruchu, słońca, książek i truskawek.

Fot. Mikołaj Starzyński