Granice w relacji z dzieckiem: jak z empatią dbać o granice – warsztaty dla rodziców i opiekunów

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Granice w relacji z dzieckiem: jak z empatią dbać o granice – warsztaty dla rodziców i opiekunów

05-11-2022 godz. 09:00 14:00

Zapraszam na 5-godzinny warsztat z elementami komunikacji filozofii Porozumienia Bez Przemocy wg. idei Marshalla Rosenberga – NVC.

Warsztat prowadzony jest jako grupa sobotnia, jedno spotkanie 5 h (w tym dwie przerwy kawowe).
Termin: sobota 5 listopada, godz. 9.00 – 14.00.

Po zajęciach otrzymasz workbooka z podsumowaniem i ćwiczeniami.
Koszt udziału w warsztacie to 300 zł.

Zapraszam, Małgorzata Zacharias

Czym są granice w codziennych relacjach?

Granice nie są rzeczą wrodzoną. Nabywamy je, uczymy się ich wyznaczania i bronienia głównie w trakcie dzieciństwa.

Większość rodziców słyszała o wyznaczaniu granic. Nie napotkałam dotychczas żadnej teorii, która negowałaby zasadność ich istnienia. Nie sprawia trudności przyznanie, że granice są potrzebne. Prawdziwym dylematem jest znalezienie rozwiązania, jak je wyznaczać, jak powinny wyglądać i wreszcie, jak spowodować, żeby wspierały nas i nasze relacje z najmłodszymi.

Dzieci dla prawidłowego, harmonijnego rozwoju, potrzebują uporządkowanego, bezpiecznego świata. Przede wszystkim potrzebują znać i rozumieć reguły, których się od nich wymaga, by je przestrzegały. W ich naturze jest również potrzeba nauki tych umiejętności, żeby współżyć z innymi.

Dzieci najwięcej uczą się przez obserwacje najbliższych, jak w tym aspekcie zachowują się rodzice i opiekunowie, ale też jak na przekraczanie granic reaguje otoczenie. I to jest drugi biegun nauki.

Kto nie wyniósł umiejętności wyznaczania granic z domu, ten wie, jak trudno uczyć się tego w życiu dorosłym, jak często ta nieumiejętność staje na drodze w budowaniu relacji, realizacji wyznaczonych celów na gruncie zawodowym i szczęścia.

Podczas warsztatu:

– znajdziesz swoje granice w relacji z dzieckiem;

– zdobędziesz jasność, czemu ustępujesz ze swojej granicy, kiedy Twoje dziecko płacze, krzyczy lub się wycofuje;

– zobaczysz, kiedy Twoje dziecko stawia granice, a kiedy ich szuka w relacji z Tobą;

– dowiesz się, jak uczyć dziecko szukania i obrony swoich granic.

Naucz się dbać o swoje granice! Bez wyrzutów sumienia!

Warsztat będzie prowadzić:

Małgorzata Zacharias

Małgorzata Zacharias

Pedagog, nauczycielka Montessori, certyfikowana trenerka “Szkoły dla Rodziców i Wychowawców”, autorka programu “Wyspy Wartości”.
Więcej informacji znajdziesz, klikając w ten link.

Kup wejściówkę

Tu znajdziesz link do zgłoszenia swojego udziału w warsztacie i zakupu wejściówki.
Koszt udziału jednej osoby w warsztacie – 300 zł.

Sprawdź opinie o prowadzonej przez nas terapii

Tygodniowo realizujemy kilkanaście procesów grupowych, z naszego wsparcia skorzystały setki osób. Tu znajdziesz opinie pozostawione po zakończeniu terapii.

Terapia grupowa to był najlepszy wybór jakiego mogłam dokonać. Wcześniej bywałam na terapiach indywidualnych, które nie odniosły takiego efektu w moim przypadku. To siła grupy i wspaniali prowadzący sprawili, że wytrwałam do końca -ja- która zawsze była na nie! Teraz już wiem jak mam ze sobą pracować. Terapia pozwoliła mi odkryć rzeczy, o których nie miałam zielonego pojęcia. Poznałam wspaniałych, dobrych ludzi, którym można zaufać. Teraz poznaję siebie i swoje potrzeby, a nie wiedziałam, że tak można. Znam swoją wartość, mogę być asertywna, i częściej czuję się szczęśliwa i nawet jeśli wracają uporczywe myśli i dawne nawyki to gdzieś tam w głowie pojawia się jasna strona i realne rozwiązania. Dziękuję za to najwspanialszym prowadzącym i najlepszej grupie ever :).

Małgosia

Nam możesz zaufać!

Wyślij do nas wiadomość dotyczącą naszej aktualnej oferty, dołączenia do grupy terapeutycznej, opisu Twojego przypadku i dopasowania dla Ciebie odpowiedniego terapeuty lub rezerwacji terminu wizyty. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak będzie to możliwe.

    Uzyskaj dodatkowe informacje