Rozwój umiejętności społecznych jest bardzo ważny zarówno w przypadku osób dorosłych, dzieci, jak i młodzieży. W przypadku osób w wieku od 15 do 18. roku życia warto zaznaczyć, że trening TUS obejmuje elementy terapii poznawczo-behawioralnej. Dzięki temu ćwiczenia wpływają na umiejętności młodzieży w zakresie budowania relacji społecznych, a także stosowania odpowiednich zachowań w określonych sytuacjach związanych z interakcjami międzyludzkimi. TUS dla młodzieży w Warszawie rusza już od września 2024 roku. Nie czekaj i skorzystaj z możliwości zapisania swojego dziecka na zajęcia!
Czym jest trening umiejętności społecznych dla młodzieży i kiedy można wziąć w nim udział?
Trening Umiejętności Społecznych (TUS dla młodzieży Warszawa) to zindywidualizowany program terapeutyczny, który ma na celu rozwijanie kluczowych kompetencji społecznych u młodzieży. To metoda stosowana przede wszystkim w pracy z młodzieżą, która ma trudności w funkcjonowaniu społecznym, na przykład:
- z powodu zaburzeń ze spektrum autyzmu,
- ADHD,
- zaburzeń lękowych,
- problemów emocjonalnych.
Jeśli chodzi o zajęcia TUS dla młodzieży, Warszawa to doskonała lokalizacja, aby zapisać swoją pociechę. Kurs jest skierowany do młodzieży w wieku 15-18 lat. Zajęcia odbywają się w małych grupach do 16 osób, co sprzyja indywidualnemu podejściu do każdego uczestnika.
Kiedy warto zapisać dziecko na młodzieżowy trening TUS?
Rozważ możliwość zapisania dziecka w wieku młodzieżowym na terapię w ramach TUS dla młodzieży w Warszawie w sytuacjach, gdy dziecko:
- wykazuje trudności w nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji społecznych,
- ma problemy z regulacją emocji,
- nie radzi sobie z krytyką lub ma trudności z wyrażaniem własnych potrzeb.
Również młodzież borykająca się z problemami wynikającymi z zaburzeń lękowych, fobii szkolnych, czy innych problemów emocjonalnych, może odnieść znaczące korzyści z uczestnictwa w tego typu zajęciach.
Jakie umiejętności społeczne są poruszane podczas treningów TUS dla młodzieży?
Podczas zajęć TUS uczestnicy uczą się szerokiego zakresu umiejętności społecznych, które są niezbędne do funkcjonowania w codziennym życiu. Do najważniejszych tematów poruszanych na zajęciach zaliczamy:
- naukę asertywności, czyli umiejętności mówienia „nie” oraz akceptowania odmowy,
- rozwijanie umiejętności inicjowania i podtrzymywania rozmów,
- wyrażanie oraz przyjmowanie krytyki,
- zarządzanie emocjami i ich właściwe wyrażanie,
- budowanie i utrzymywanie relacji interpersonalnych,
- aktywne słuchanie i rozwiązywanie konfliktów.
Trening TUS dla młodzieży (Warszawa) skupia się również na praktycznych aspektach, takich jak proszenie o pomoc, udzielanie pomocy innym, oraz umiejętność przyjmowania i dawania komplementów.
Czy warto zapisać się na TUS w ramach zajęć dla młodzieży?
Uczestnictwo w treningu umiejętności społecznych może przynieść młodzieży wiele korzyści. TUS nie tylko rozwija kompetencje interpersonalne, ale także pomaga w lepszym zrozumieniu siebie i innych, co jest kluczowe w okresie dojrzewania.
Warto zapisać swoje dziecko na TUS dla młodzieży w Warszawie, jeśli młoda osoba doświadcza trudności w codziennych relacjach społecznych lub ma problemy z emocjami.
Zajęcia oferują bezpieczne i wspierające środowisko, w którym można rozwijać umiejętności niezbędne do lepszego funkcjonowania w szkole, wśród rówieśników oraz w rodzinie. Nie czekaj i zapisz swoją pociechę. Start terapii z cyklem spotkań będzie miał miejsce już we wrześniu, a więc nie pozostało Ci dużo czasu, aby podjąć decyzję i wspomóc swoje dziecko w rozwoju umiejętności społecznych.