fbpx

UZDROWIENIE MATCZYNEJ RANY — warsztat pracy z ciałem wg metody Alexandra Lowena

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

UZDROWIENIE MATCZYNEJ RANY — warsztat pracy z ciałem wg metody Alexandra Lowena

Dwudniowy warsztat terapeutycznej pracy z ciałem wg metody Alexandra Lowena poświęcony pierwotnej relacji z Matką.

Na warsztat zapraszamy Cię w dniach 10-11.06.23r.

Warsztat jest stacjonarny, spotkania: warszawski Stary Mokotów, ul. Różana 63a (2 minuty spacerem od stacji Metro Racławicka).

Warsztat prowadzi:
Barbara Antonowicz-Wlazińska – certyfikowana psychoterapeutka bioenergetyczna CBT ( wg Alexandra Lowena), psycholożka, a także trener i ericksonowski coach.

Inwestycja: 740 zł (oferta z okazji Dnia Matki, obowiązująca do końca 26 maja), 990 zł od 27 maja.

✨Na warsztacie zaprosimy Cię do poszukania odpowiedzi na pytania:

– jak się czujesz w swoim ciele?
– jak traktujesz siebie?
– jakie masz przekonania o sobie, ludziach i świecie?
– jak stawiasz granice: jak mówisz TAK, NIE, BYĆ MOŻE?
– czy sięgasz po pomoc w różnych obszarach swojego życia?
– jak budujesz relacje intymne, przyjazne z kobietami?
– jak bardzo pozwalasz ludziom poznać siebie prawdziwą / prawdziwego?

Dlaczego warto?

Nasz warsztat pozwoli Tobie poszukać w sobie odpowiedzi na wiele pytań, dzięki którym będziesz mogła / mógł rozpocząć swój PROCES UZDRAWIANIA MATCZYNEJ RANY, uświadomić sobie, jak wyglądała Twoja relacja z Matką, jakie traumatyczne doświadczenia odcisnęły w Twoim ciele i umyśle swoje toksyczne piętno.

Wspólnie pochylimy się nad Twoim WEWNĘTRZNYM DZIECKIEM – nazwiemy jego potrzeby, które nie były widziane, słyszane, rozumiane, by to DZIECKO W TOBIE przestało być NIEWIDZIALNE i NIEME.

Celem warsztatu jest:

Uświadomienie sobie, że tak jak inni niesiesz SWOJĄ MATCZYNĄ RANĘ, jedyną w swoim rodzaju, powstałą w relacji z Twoją Matką.

Nazwanie swojego stylu przywiązania, który w dorosłości jest nadal Twoim mechanizmem wchodzenia w relacje z innymi.

Poznanie etapów pracy nad MATCZYNĄ RANĄ.

Uznanie jej i zintegrowanie z SELF, by zacząć doświadczać siebie z akceptacją siebie takim jakim się jest, z taką przeszłością jaką się miało, z radością, uśmiechem i witalnością.

Odkrycie mocy swoich ramion, które są zawsze gotowe do przytulenia Twojego WEWNĘTRZNEGO DZIECKA, ukojenia go, dania mu poczucia bezpieczeństwa i przekonania, że nigdy już nie będzie samo, tym samym zostanie nareszcie
URATOWANE z doświadczeń przeszłości.

Jako ostatni etap uzdrowienia RANY otwiera serce na innych w ugruntowaniu w ciele i swojej przeszłości. Patrzeniem w oczy innym ludziom z szacunkiem do siebie i innych.

Otworzenie się na PROCES UZDRAWIANIA RANY, jako na krok być może uzdrawiający relację z Twoją Matką, a na pewno budujący relacje z TWOJĄ CZĘŚCIĄ WEWNĘTRZNEJ MATKI.

Ciekawa jestem, na które słowo tytułu warsztatu zareagowało Twoje serce?? – UZDROWIENIE, MATCZYNEJ, czy też RANY?
Każde z tych słów ma swoje szczególne znaczenie w kontekście tego na jakim etapie Swojego wewnętrznego procesu w temacie owej MATCZYNEJ RANY oraz jej UZDRAWIANIA dziś jesteś.

W wielkim skrócie jeśli było to “UZDROWIENIE” to znaczy, że jesteś na pierwszym etapie uświadomienia sobie i uznania, że w Twoim dzieciństwie działy się sytuacje, które miały negatywny wpływ na Twój rozwój, dorastanie oraz stawanie się KOBIETĄ lub MĘŻCZYZNĄ.

Jeśli jednak bliżej słowu “MATCZYNEJ”, to wiesz już, że nie możesz dłużej zaprzeczać, że Twoja relacja z Matką była mniej, czy więcej niszcząca dla Ciebie.
Może były to NIEWIDZĄCE OCZY MATKI, w których nie mogłaś / nie mogłeś kształtować swojej tożsamości, karmić się jej miłością płynącą z serca i wierzyć, że jesteś warta / warty miłości. Może były to OCZY przepełnione gniewem lub nienawiścią, których bałaś / bałeś się i obecnie nie patrzysz ludziom w oczy, bo boisz się ponownie spotkać nienawiść do siebie w oczach ludzi.
Może to były raniące słowa, dewaluujące Twoje CIAŁO lub UMIEJĘTNOŚCI INTELEKTUALNE?
Skoro tu dziś jesteś i czytasz o tym warsztacie, to może być właśnie TEN MOMENT, by to zmienić? Byś mogła /mógł przestać patrzeć na siebie JEJ OCZAMI, przepełnionymi dezaprobatą, niezadowoleniem, odrzuceniem, krytyką, a może nawet pogardą.

Jeśli “RANY”, to Twoje serce nadal krwawi, a rana nie zabliźniła się. Doświadczenia dzieciństwa są nadal żywe w relacjach z innymi, dopóki ta rana nie zabliźni się, nie będziesz gotowy otworzyć się na DOROSŁA MIŁOŚĆ do Matki, z akceptacją tego jak ułożyło się Twoje życie. Wielu ludzi nauczyło się zaprzeczać tej ranie stając się pracoholikami, uzależnionymi od alkoholu, narkotyków, jedzenia, przymusu działania. Czują lęk przed zatrzymaniem się w życiu i odpoczynku. Ta pierwotna rana wiele nam w życiu “każe”, jednak ważna informacja dla Ciebie z tego miejsca jest taka, że jeśli nawet SERCE MATKI nie odpowiedziało na Twoje dziecięce potrzeby, to ranę tę można uzdrowić, pozwolić jej zabliźnić się.

Na naszym warsztacie możesz rozpocząć właśnie ten proces GOJENIA RANY, ucząc się dialogu ze swoją DZIECIĘCĄ CZĘŚCIĄ, która cały czas wierzy, że “możesz jeszcze dostać od Matki to czego nie dostałaś / dostałeś” pragnąc TEGO od innych – ale dzieciństwo już minęło, a dziś TY jako DOROSŁA KOBIETA lub MĘŻCZYZNA możesz odnaleźć w sobie swoją WEWNĘTRZNĄ DOBRĄ MATKĘ, by w relacjach zacząć nareszcie realizować swoje dorosłe potrzeby.

Warsztat będzie prowadzony przez:

Barbara Antonowicz-Wlazińska

Certyfikowana psychoterapeutka bioenergetyczna CBT ( wg Alexandra Lowena), psycholożka, a także trener i ericksonowski coach.
Od ponad 30 lat pracuje z ludźmi na warsztatach i sesjach indywidualnych. W pracy terapeutycznej wykorzystuje m.in. analizę bioenergetyczną, psychoanalizę, bodynamic, psychotraumatologię, pracę ze snem i rysunkiem, psychodramę, analizę transakcyjną, taniec intuicyjny i ISTDP.
 

Ćwiczenia fizyczne realizowane w ramach programu są ogólnorozwojowe.

Na warsztat zabierz proszę ze sobą: mały kocyk i poduszkę, luźna ubranie, skarpety, ręcznik, gumkę do długich włosów, własny, osobisty zakręcany bidon lub butelkę na wodę 🙂 oraz GOTOWOŚĆ NA PRZYGODĘ I SPOTKANIE Z WEWNĘTRZNYM DZIECKIEM 🙂

OGÓLNE PRZECIWSKAZANIA DO UDZIAŁU W WARSZTACIE:
Z medycznego punktu widzenia:
-choroba zakaźna tj np: covid 19, gruźlica, żółtaczka, grypa, rotawirusy itp.
-przebyte w ostatnim roku operacje
-niedawny wypadek
-ciąża
-połóg
-przewlekłe choroby np. serca
-gorączka
-wysokie ciśnienie
-jaskra
-spożywanie substancji zmieniających świadomość alkoholu, narkotyków oraz innych substancji psychoaktywnych

Z psychologicznego punku widzenia:
-zaburzenia należące do spektrum schizofrenii i innych zaburzeń psychotycznych
-większe zaburzenia depresyjne
-żałoba
-para w kryzysie – wówczas zapraszamy na terapię pary w formie grupowej, jak również indywidualnej, którą również znajdziesz w naszej ofercie – po więcej informacji na temat terapii zgłoś się przez załączony u dołu e-mail lub DM naszego Centrum Terapii Rodzina Od Nowa.

Jeśli masz wątpliwości co do swojego udziału w warsztacie, skonsultuj się proszę ze swoim lekarzem prowadzącym lub psychoterapeutą i skontaktuj się z nami, by podjąć dla siebie najlepszą decyzję.

Inwestycja: 740 zł (oferta z okazji Dnia Matki, obowiązująca do końca 26 maja), 990 zł od 27 maja.