fbpx

Krąg Życia – Krąg Rodzica – od 21 lutego, godz. 9:30-11:30

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Krąg Życia – Krąg Rodzica – od 21 lutego, godz. 9:30-11:30

 

Krąg Życia – Krąg rodzica to bezpieczna przestrzeń na podzielenie się trudnościami, jakie spotykasz na swojej drodze w rodzicielstwie, ale i na wyrażenie wdzięczności za te większe i mniejsze sukcesy. To też okazja, aby usłyszeć o tym, przez co przechodzą inni rodzice i jak sobie z tym radzą. Okazja do nauki na doświadczeniach innych.

Spotkania Krąg Życia – Krąg Rodzica odbywać będą się cyklicznie, w co drugą środę, zaczynając od 21 lutego, w godzinach 9.30 – 11.30. 
Terminy spotkań: 21.02, 06.03, 20.03, 03.04, 17.04, 08.05, 22.05, 05.06, 29.06.

Kręgi prowadzone są w ekonomii daru 10 – 100 zł.

Spotkania odbywać będą się w grupie do 14 osób ze względu na ograniczoną przestrzeń.

Dlaczego Krąg Rodzica?

Rodzicielstwo to jedna z najważniejszych i najtrudniejszych ról, jaka staje na drodze matek i ojców. Rodzicami zostaje się do końca życia. Tuż po narodzinach dominują codzienne wyzwania związane z zapewnieniem dziecku bezpieczeństwa na poziomie fizycznym, jedzenia i opieki zdrowotnej. Im dzieci są starsze, do tych wyzwań dochodzą aspekty emocjonalne i pytania, jak wspierać potomstwo w trudnych chwilach, okresie dorastania, podejmowania kluczowych decyzji. Tak, aby wyrosło na samodzielnego, odpowiedzialnego i przede wszystkim szczęśliwego dorosłego. 

Na każdym etapie tej drogi pojawiają się pytania o relacje, jak budować je z dziećmi opierając się na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Jak im towarzyszyć, aby chciały z nami rozmawiać, dzielić się codziennymi troskami i sukcesami, ale i chciały nas słuchać.

Krąg życia – Krąg rodzica to propozycja dla każdego rodzica, który potrzebuje wsparcia i rozmowy na te tematy, kto może czuje się zagubiony w tej najważniejszej i najbliżej relacji. Ale też komu brakuje docenienia i wsparcia.

Nieważne ile masz dzieci i w jakim wieku, może dopiero planujesz zostać rodzicem, może już jesteś też babcią. Każdy z nas, rodziców potrzebuje czasem wsparcia, a nic nie działa tak uwalniająco, jak usłyszeć od drugiego rodzica „ja też tak mam”.
Zapraszamy do kręgu, w którym wszyscy jesteśmy równi, wszyscy jesteśmy widziani, dla wszystkich jest przestrzeń na podzielenie się swoim doświadczeniem.

Jak wyglądają spotkania?

Spotkania moją luźny charakter, ich kształt wynika w dużej części z potrzeb uczestników. Przede wszystkim rozmawiamy o tym, co jest w nas żywe, skłaniając się ku refleksji nad tym, co jest tak naprawdę ważne w danym momencie rodzicielstwa. 

Będą też kręgi tematyczne, dotyczące: wypalenia w rodzicielstwie, granic, złości, kar i pochwał, rywalizacji w rodzeństwie, seksualności, wdzięczności, docenienia siebie.

Podczas spotkań obowiązują zasady: nieoceniania, niedawania rad, słuchania się nawzajem, dobrowolności oraz poufności.

Warsztat będzie prowadziła:

Małgorzata Zacharias

Mama, pedagog, nauczyciel Montessori, certyfikowany trenerem “Szkoły dla Rodziców i Wychowawców”, absolwentka Studium Komunikacji Opartej na Empatii w duchu filozofii komunikacji Porozumienia Bez Przemocy Marshalla Rosenberga.
Więcej informacji znajdziesz, klikając w ten link.

Sprawdź inne adchodzące wydarzenia